kategoria: Sport
30 maj 2024

IMP na żużlu - Przedpełski wygrał w Pile finałowy turniej eliminacyjny

Żużlowiec Apatora Toruń Paweł Przedpełski wygrał w Pile finałowy turniej eliminacyjny indywidualnych mistrzostw Polski. Kolejne lokaty zajęli Piotr Pawlicki i Jarosław Hampel (obaj NowyHotel Falubaz Zielona Góra). Awans do cyklu wywalczyło ośmiu najlepszych zawodników.

Na stadionie pilskiej Polonii zameldowała się niemal cała krajowa czołówka, która marzy o zdobyciu tytułu. Na starcie zabrakło jedynie lidera Fogo Unii Leszno Janusza Kołodzieja. Czterokrotny złoty medalista IMP wraca do zdrowia po kontuzji mostka.

Prawo udziału w rundach finałowych, bez konieczności rywalizacji w eliminacjach, mają zapewniony medaliści ubiegłorocznego czempionatu: triumfator Bartosz Zmarzlik oraz Maciej Janowski i Patryk Dudek, a także uczestnicy Grand Prix Szymon Woźniak i Dominik Kubera i młodzieżowy mistrz Polski Bartłomiej Kowalski.

W Pile znakomicie spisał się Przedpełski, choć turniej rozpoczął od małego potknięcia - w pierwszym starcie przegrał z Kacprem Woryną i Robertem Chmielem. Cztery kolejne wyścigi wygrał już pewnie i z 13 punktami zakończył zawody na pierwszym miejscu.

Na duże wsparcie kibiców mógł z kolei liczyć Hampel, który ponad 26 lat temu zaczynał karierę w barwach miejscowej Polonii. Żużlowiec NowyHotel Falubaz Zielona Góra z dorobkiem 11 "oczek" zajął drugą lokatę.

O prawo startu w tegorocznym, trzyrundowym cyklu IMP walczyło do ostatniej serii 12 zawodników. Gleb Czugunow i Wiktor Przyjemski przyjechali na ostatnich miejscach i odpadli z rywalizacji. Z kolei o dziewiąte miejsce, czyli o miano pierwszego rezerwowego cyklu, dodatkowy bieg rozegrali Oskar Fajfer i Norbert Krakowiak. Fajfer nie musiał się mocno napracować, bowiem jego rywal miał defekt.

Rundy finałowe IMP odbędą się 6 lipca w Łodzi, 17 lipca w Bydgoszczy i 10 sierpnia w Lublinie.